Energia żeńsko-męska

Każdy z nas jest trochę jin i trochę jang. Równowaga […]

Każdy z nas jest trochę jin i trochę jang.

Równowaga aspektu żeńskiego i męskiego, czyni nas człowiekiem kompletnym i szczęśliwym, zdolnym do działania, ruchu, jak i wyrażania emocji, troski, gromadzenia i odpoczywania.

Energia jin- jest jak noc i księżyc, spokojna, nieco mroczna, kojąca, uległa, czasem wycofana.

Energia jang – to dzień i słońce – aktywność, rywalizacja, zdobywanie, ekspresja.

I tak jak kolczyki i długie włosy u mężczyzn nikogo już nie dziwią, tak wrażliwość, łzy, umiejętność opowiadania o swoich emocjach, taniec nie są już tak oczywiste u mężczyzn. Zanim jednak te żeńskie cechy zawładną wspłóczesnym mężczyzną. Warto zadbać o podstawę cech męskich. Kluczowych do tego, by kobieta kochała, czuła się bezpiecznie, a i żeby mężczyzna przy takiej kobiecie mógł kwitnąć.

To odwaga, odpowiedzialność, waleczność, zdobywanie „dla niej”. Bo owszem ona może sama, szkolić się, zdobywać, zaharowywać się na śmierć, przeplatając pracę, z opieką nad dziećmi i domem, tylko po co? Skoro natura stworzyla do tego mężczyznę! I to on, może to zrobić dla niej;)

To oczywiście względne uproszczenie, bo kobieta uwielbia realizować się w pracy, projektach, w których czuje spełnienie. Ale lepiej niech robi to bo chce, a nie dlatego że musi. Wówczas całą eteryczność, czułość , wrażliwość pozostawia w sobie. A energię, moc do działania chętnie spożytkuje w tańcu, śpiewie, rękodziele, upiększając przestrzeń dookoła siebie.

WZAJEMNE WSPIERANIE SIĘ

Szczęście i spokój tkwią w równowadze. Nie jest tak, że jedna z tych energii jest lepsza, a druga gorsza. Związek partnerski to taki, który docenia różnice i cechy drugiej strony. Jeżeli partner potrzebuje odpoczynku i wyciszenie, a druga strona może być w tym czasie bardziej aktywna i zadbać o potrzeby drugiej strony. EMPATIA, czyli umiejętność współodczuwania może być kluczem do szczęśliwego związku. Od prozaicznego zaparzenia komuś herbaty i podania obiadu, po telefon raz dziennie z pytaniem „jak się czujesz”. Mogą zdziałać dużo więcej dobrego niż wyszukane prezenty.

Ta uważność na drugiego człowieka, czułość, powodują, że drugiej stronie też chce się lepiej i więcej dbać o siebie i o Ciebie <3

 

 

Zapisz się już dziś!

Sprawdź dostępne terminy i dołącz do nas

Sprawdź dostępne terminy