Jak sformułować intencję na praktyce jogi?

Na większości zajęć jogi spotkacie się z prośbą prowadzącego o wybór intencji na praktykę. U jednych osób wywołuje to miłe uczucia samospełniającej się przepowiedni, aktywizującej afirmacji, która towarzyszy im przez całą praktykę, tak u innych może wywołać rodzaj napięcia i pustki w głowie „Co ja mam wymyślić, co to jest ta intencja i po co?”

Każdy z nas, zależnie od momentu w którym się znajduje, odczuwa różne emocje i potrzeby. Intencja to nic innego jak  prośba, dedykacja, życzenie. Dzięki wypowiedzeniu intencji zmienia się Twój potencjał, który sprawia, że jesteś w stanie żyć pełnią życia. Oto kilka wskazówek na sformułowanie intencji:

  • Pozytywnie sformułowana, czyli np. „Chcę dobrze układać swoje relacje z partnerem”,
  • Za czym tęsknisz, czego Ci brakuje. Życz sobie tego więcej,
  • Możesz też życzyć zdrowia i obfitości swoim bliskim,
  • Nie musisz też życzyć sobie niczego jeśli nie chcesz, tylko w pełni i obecnie praktykować jogę, w skupieniu na pracy swojego ciała i oddechu,
  • Możesz też po prostu się wyluzować i przywołać w głowie przyjemne myśli:)

Jeśli nie masz zupełnie doświadczenia w praktyce jogi i nigdy nie formułowałeś w myślach intencji. Chciałbyś, ale nie do końca wiesz jak medytować i osiągać w głowie pożądany stan „pustki”-warto skorzystać z medytacji prowadzonych. Na zajęciach „Aerial Sunset” doświadczysz prowadzonej medytacji, gdzie za głosem prowadzącego będziesz rozluźniać swoje ciało i tym samym wyciszać myśli. Nauczysz się koncentrować na oddechu i doświadczać obecnej chwili, by z czasem swobodnie móc medytować indywidualnie.

 

 


Categories: Joga Lifestyle

Tags:

Post Your Thoughts