JOGA Kundalini

Joga kundalini wywodzi się z mistycznej tradycji starożytnych Indii. Praktyka kriji, asan, pranajamy, medytacji oraz starożytnych mantr ma na celu obudzenie świadomości, rozpuszczenie wewnętrznych blokad i wniesienie do życia radości.

Udostępniona ludziom Zachodu 50 lat temu przez Yogi Bhajana jest jedną z najbardziej tajemniczych i najdłużej utrzymywanych w sekrecie form jogi. Jogini twierdzą, że stanowi najszybszą metodę transformacji i osiągnięcia oświecenia, a nawet że to, co normalnie zajęłoby 20 lat, dzięki kundalini jodze można osiągnąć w rok.

Pomimo aury tajemniczości joga kundalini jest jednak przede wszystkim bardzo konkretną technologią, która niezwykle precyzyjnie zarządza naszą energią, wpływając na zdrowie, umysł i ciało. I sprawdza się idealnie we współczesnych zabieganych, pospiesznych czasach, wnosząc element s l o w, powolności, uważności, pełnego energii, zrównoważonego życia.

Tak więc na zajęciach będzie dużo asan i praktyk na głęboki relaks i pozbycie się stresu, ale też czystej jogi w każdych jej odmianach.

Kundalini to joga organiczna. Dzięki praktyce asan i technik oddychania ciało przechodzi transformację. W mięśniach, stawach, organach wewnętrznych i gruczołach zachodzi zmiana. Ciało fizyczne oczyszcza się z toksyn i przechowywanej w nim informacji o przeszłości. Czujesz się świeżo i zdrowo. Doświadczenie asany jest bardzo osobiste, ale dla każdego stanowi wyzwanie. Stajemy twarzą w twarz z naszymi ograniczeniami. Uczymy się radzić sobie z oporem fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Odzyskujemy wolność ruchu w ciele i w umyśle.

Kundalini to joga kwantowa. Fizyka i mechanika kwantowa odkrywają przed nami ten sam, zbudowany ze światła mikro świat, który zależy od obserwatora. Fundament materii stanowią rzeki świetlnych cząstek. Podlegają one zaskakującemu prawu – jesteśmy zbudowani z energii, a zarządza nią świadomość. W tej kwestii zgadzają się zarówno fizycy jak i jogini. Kundalini to technologia, która z wielką dokładnością zarządza praną – energią życiową. Aura, czyli nasze pole elektromagnetyczne zostaje doładowane, oczyszczone i zabarwione kolorami. Nasze doświadczanie życia zmienia się i staje się lepsze.

Kundalini joga świadomości. Medytacja obudzi w Tobie świadomość tego, kim jesteś i odda Ci Twoją własną moc. Medytacja jest bardzo prosta. To sztuka przełamywania złych nawyków. To sztuka oczyszczania umysłu i opróżniania go po to, żebyś mógł usłyszeć Twojego wewnętrznego Guru.

Zajęcia z jogi kundalini odbywają się w soboty o godz. 11:15.

 

 


Categories: Joga Lifestyle

Tags:,

Post Your Thoughts