5 powodów, dla których mężczyźni powinni praktykować jogę

Joga to idealny wybór dla wszystkich zapracowanych, spędzających większość dnia przy komputerze. To także znakomita opcja dla aktywnych sportowców. Praca nad mięśniami głębokimi, rozciąganie, masaż powięzi. Prawdopodobnie okaże się że joga jest bardziej wymagająca, niż Ci się wydawało, ale zwykle nie wymaga długiego czasu regeneracji;)

Poniżej 5 męskich powodów powodów do praktyki jogi:

  1. Pogłębia oddech

Przy wysiłku fizycznym mamy tendencję do wstrzymywania oddechu. W jodze koncentrujemy się na wdechu i wydechu, wykonując sentencje ruchów. Gdy klasa jogi staje się bardziej intensywna, oddech zwalnia. Nauczy Cię to przyjmowania długich, powolnych oddechów, zwiększając pojemność płuc, aby umożliwić przyjmowanie takiej samej lub większej ilości tlenu z mniejszej liczby inhalacji.

  1. Zwiększa zakres ruchu

Wielu facetów poświęca wiele uwagi na trening mięśni. Dzięki odpowiednio dobranym asanom otworzysz barki, ramiona, klatkę piersiową. Pozbędziesz się napięcia w plecach, biodrach, udach- dzięki czemu łatwiej Ci będzie wykonywać ćwiczenia siłowe, bądź gimnastyczne.

  1. Stabilizuje i balansuje

Joga obejmuje wiele unikalnych ruchów. Oprócz podstaw, takich jak wariacje w pozycji zwanej „psem”, deski i wojownika. Praktyka zawiera ruchy skręcające, a także wiele wyzwań związanych z równowagą. Te ruchy zmuszają twoje ciało do pracy w nowy sposób, wzmacniając mięśnie głębokie i stawy. Będziesz silniejszy, łatwiej zachowasz równowagę, co może uchronić Cię przed urazami.

  1. Zapewnia aktywny odpoczynek

Praktyką wielu zaangażowanych sportowców, biegaczy, Crossfiterów jest tak zwany „rest day”, polegający na regeneracji ciała, często też fizjoterapii. Joga to idealna opcja na te dni. Prawdopodobnie okaże się, że jest to dużo trudniejsze, niż się spodziewasz, ale zwykle nie wymaga długiego czasu regeneracji;)

  1. Poprawia ogólny stan zdrowia

Joga nie tylko pomaga czuć się dobrze po ciężkim treningu, ale zapewnia inne wyraźne korzyści zdrowotne. Skuteczniejsze oddychanie pomaga obniżyć ciśnienie krwi i obniża poziom stresu, niweluje bóle pleców, nadgarstków.

To świetny sposób na dłuższe aktywne życie. Zacznij od odpowiedniego poziomu dla siebie!


Categories: Joga Lifestyle

Tags:,

Post Your Thoughts